Creality oznámilo systém pro více filamentů a tiskárnu 3D K2 Plus


“Systém filamentů od společnosti Creality” vypadá velmi podobně jako AMS od Bambu Lab. Bude k dispozici společně s novou tiskárnou 3D K2 Plus při nákupu jako balíček od 31. července.

Společnost Creality slaví své 10. výročí, pro zajímavost. A pomysleli jste na to, že byste tomuto velkému hráči na trhu s 3D tiskárnami přinesli něco k této příležitosti? Ne? Zato on ano – nový systém pro více filamentů, který je kompatibilní se současně oznámenou řadou tiskáren 3D K2.

“Systém filamentů od společnosti Creality” (CFS) hodně připomíná dobře přijatý AMS od Bambu Lab, ale je doplněn o teplotní a vlhkostní indikátory, které doplňují “uzavřený design”, což by mělo být velmi vítané v oblastech s vysokou vlhkostí. Jinak jsou jeho funkce docela podobné dřívějšímu modelu od Bambu: CFS, používá RFID technologii k identifikaci filamentu (pravděpodobně pouze od Creality) a každá jednotka CFS obsahuje čtyři cívky filamentu, ale až čtyři jednotky lze kombinovat pro celkem 16 materiálů.

Nová tiskárna 3D K2 Plus se může pochlubit stavěcím objemem 350 mm na každou stranu, lineárními kolejnicemi, rámem z litiny, aktivním ohřevem komory, automatickým nivelováním pomocí deformace tenzometrů, zrychlením 30 000 mm/s2 a motory s uzavřenou smyčkou FOC. Přijde s nově oznámeným přímým extrudérem Apus od Creality (není to totéž jako Apus přímý extrudér od Phaetusu), který má podle Creality schopnost ohřát se až na 350 °C, proudovým průtokem o 66 % vyšším než „předchozí design“ (pravděpodobně odkazující na extruder Sprite) a je vybaven tvrzeným ocelovým soukolím s DLC povlakem, který je určen k odolnosti při tisku s filamenty z uhlíkových vláken. Také obsahuje řezačku filamentu, což by mělo být užitečné pro spolehlivou výměnu filamentu.

Tiskárny budou běžet na operačním systému Creality OS (který má dostat open-source implementaci s Ender 3 V3). Podle všeho budou využívat “Edge AI technologii”, kterou Creality připisuje kameře pro detekci chyb a “smíšení AI modelů”. Možná, že Aprílový vtip společnosti Nexa3D nedávno naznačoval něco reálného. Zajímavé je, že Creality uvádí, že tyto AI služby nevyžadují připojení k internetu. Zpracování na tiskárně K2 Plus bude prováděno lokálně na systému s dvoujádrovým CPU a 32 GB eMMC. To jistě potěší kritiky požadavků na připojení od Bambu Lab.

Samostatné kombinace K2 Plus a CFS půjdou na prodej globálně 31. července 2024. Ale pokud máte zájem o CFS pro dřívější tiskárnu z řady K od Creality nebo nedávnou tiskárnu 3D Ender 3 V3, máte štěstí. Creality oznámila, že tyto systémy obdrží upgrade kity pro kompatibilitu s CFS během svého živého vysílání k jejich výročí.

Před pouhým týdnem informovali o nedostatečně zahaleném náznaku společnosti Anycubic ohledně “průlomu v tisku 3D s více barvami” a jak je dobře vidět zvýšená konkurence v populárním zařízení, které, jak se zdálo, bylo ovládáno společností Bambu Lab – zejména poté, co se pokus společnosti AnkerMake o vícemateriálový tisk nesetkal s dřívějším úspěchem na začátku tohoto roku.

Vyšly také další zprávy ohledně této současné inovace, včetně potvrzení nadcházejícího modelu Anycubic Kobra 3 – takže se určitě podívejte na další informace.

Aktualizace z 10. dubna 2024: Během živého vysílání k výročí společnosti Creality byly zveřejněny další informace, některé z nich se vymykaly dřívějším spekulacím v tomto článku. Text byl odpovídajícím způsobem aktualizován.

Oprava 19. dubna 2024: Předchozí verze tohoto článku nesprávně naznačovala, že AMS od Bambu Lab není uzavřený.

Doporučené produkty