Bambu Lab vydal plně zakrytovanou P1S 3D tiskárnu

Nový stroj Bambu Lab P1S přichází s třídílným “chladicím řešením”, kompatibilitou s AMS, aktivním uhlíkovým filtrem a dalšími prvky.

Dnes se na trh dostává Bambu Lab P1S, což je více méně plně uzavřená verze populárního modelu P1P. Kromě funkcí svého předchůdce a svého pouzdra P1S také disponuje třídílným “chladicím řešením”, které se skládá z pomocného chladícího ventilátoru pro tiskové díly, regulátoru komory pro vnitřní teplotu tiskárny a ventilátoru řídící desky. Navíc aktivní uhlíkový filtr má za cíl eliminovat nebo snížit zápachy a škodlivé plyny při tisku s filamenty jako je ABS.

Bambu Lab uvádí, že tyto změny dělají P1S “ideální” pro 3D tisk s materiály jako PA, PC, ABS a ASA, zatímco P1P je pouze “schopný”.

Podobně jako P1P, Bambu Lab uvádí, že P1S může dosáhnout rychlosti až 500 mm/s a zrychlení 20 000 mm/s2, což je dostatečně rychlé na to, aby “vytisklo Benchy za 18 minut”. Volitelné AMS umožňuje uživatelům tisknout až v 16 barvách.

Nový stroj dále posiluje vestavěná kamera a “vylepšený” hardware a software, který je “založen na 12 měsících zkušeností z reálného světa”, podle tiskové zprávy – ačkoliv není zcela jasné, co to přesně znamená.

Bambu Lab P1S je k dispozici na našem eshopu za 21990 Kč. Pokud jste si již zakoupili P1P, společnost také nabízí aktualizační sady, které umožňují uživatelům “plně vylepšit svou tiskárnu na P1S” s DIY krytem, ventilátory a několika dalšími komponenty. Pro více informací, včetně plných specifikací, navštivte stránku produktu P1S na našem eshopu.